Bandag kaplamalar sadece Bandag Franchise Bayileri tarafından üretilir.

Bandag kaplama her bir Bayinin Bandag Sistemini uzmanca kullanmasının sonucu olarak ortaya çıkar. Bileşenleri özeldir:

Bandag sırt kauçuğu ve Cushion gum’ı
Bandag ekipmanı
Bandag prosesi
Bandag’ın Avrupa Eğitim Merkezi bayi ustalarına lastik kaplama prosesi ve karkas analizi konusunda en gelişmiş eğitimi vermektedir.

Bandag yıllık denetimleri ve zorunlu eğitimleri esas alan global bir Kalite Belgelendirme Sistemi uygular.

Bandag kaplamarının istikrarlı kalitesi 50 yıllık sürekli gelişmenin bir sonucudur.

Bandag kaplamaları, lastik kaplamarın yeni lastiklerle aynı kalite ve güvenirlik düzeylerinde olmasını temin eden ECE109 gibi tüm Avrupa düzenlemelerine uygundur.

Bandag’la kaplanmış lastiklerin mükemmeliyeti, Bandag’ın sofistike ve yüksek standartlara sahip kaplama metodunun doğrudan bir sonucudur. Kullanılan yüksek teknoloji, Bandag kaplama metodunun her bir aşamasını etkin ve hatasız hale getirir.

Sürekli peşinde olduğumuz teknik gelişim; filonuzun kaliteyi, güvenirliliği ve güvenliği birleştiren kaplanmış lastikleri temin etmesini sağlar. Bandag metodu ile, kaplanmış lastiklerden de, yeni lastiğe eşdeğer performans alabilirsiniz.

1. ADIM: İlk inceleme, karkas kontrol edilir

Sürecin başında lastikler uzmanlarımız tarafından detaylı şekilde el ve göz ile manuel kontrol edilir. Bu şekilde lastiklerin kaplanabilirlik açısından uygunluğu değerlendirilmiş olur.

2. ADIM: İkinci inceleme, gözle görülemeyen hasarların kontrolü

İnsanın sahip olduğu becerinin ve teknik bilgilerin yetersiz olduğu noktalarda Çivi Deliği Detektörü, Dış Lastik Kesin Analizörü ve NDI gibi metodlar görevi devralır.

3. ADIM: Raspalama

Raspalama ile lastiğin yıpranmış olan yüzey kısımları ortadan kaldırılır ve lastiğe sahip olduğu balans yeniden kazandırılır.

4. ADIM: Krater açma ve yara tamiri

Karkas üzerinde bulunan yaralar ve açılmalar tamir edilerek karkasa orjinal dayanıklılığı yeniden kazandırılır. Bandag tamir işlemleri için en uygun ekipmanları kullanır.

5. ADIM: Karkasın yeni sırt ile kaplanması

Bir sonraki aşamada karkasın dış yüzeyi önce cushion gum, sonrasında ise yeni sırt deseni ile kaplanır.

6. ADIM: Pişirme

Yeni sırt deseni ile kaplanan karkas önce esnek bir şekilde zarflanır, sonrasında ise kazana alınarak sabit basınç ve sıcaklıkta belli bir süre pişmeye bırakılır.

7. ADIM: Son kontrol

Sürecin sonunda kaplanmış lastikler, gerekli performans kriterlerini ve kalite standartlarını sağladıklarından emin olmak için uzmanlarımız tarafından son kontrol edilirler.