PROKAP EGE

Bandag kaplamalar sadece Bandag Franchise Bayileri tarafından üretilir.

Bandag kaplama her bir Bayinin Bandag Sistemini uzmanca kullanmasının sonucu olarak ortaya çıkar. Bileşenleri özeldir:

  • Bandag sırt kauçuğu ve Cushion gum’ı
  • Bandag ekipmanı
  • Bandag prosesi

Bandag’ın Avrupa Eğitim Merkezi bayi ustalarına lastik kaplama prosesi ve karkas analizi konusunda en gelişmiş eğitimi vermektedir.

Bandag yıllık denetimleri ve zorunlu eğitimleri esas alan global bir Kalite Belgelendirme Sistemi uygular.

Lastik Kaplama Adımları

1. ADIM

Sürecin başında lastikler uzmanlarımız tarafından detaylı şekilde el ve göz ile manuel kontrol edilir. Bu şekilde lastiklerin kaplanabilirlik açısından uygunluğu değerlendirilmiş olur.

2. ADIM

İnsanın sahip olduğu becerinin ve teknik bilgilerin yetersiz olduğu noktalarda Çivi Deliği Detektörü, Dış Lastik Kesin Analizörü ve NDI gibi metodlar görevi devralır.

3. ADIM

Raspalama ile lastiğin yıpranmış olan yüzey kısımları ortadan kaldırılır ve lastiğe sahip olduğu balans yeniden kazandırılır.

4. ADIM

Karkas üzerinde bulunan yaralar ve açılmalar tamir edilerek karkasa orjinal dayanıklılığı yeniden kazandırılır. Bandag tamir işlemleri için en uygun ekipmanları kullanır.

5. ADIM

Bir sonraki aşamada karkasın dış yüzeyi önce cushion gum, sonrasında ise yeni sırt deseni ile kaplanır.

6. ADIM

Yeni sırt deseni ile kaplanan karkas önce esnek bir şekilde zarflanır, sonrasında ise kazana alınarak sabit basınç ve sıcaklıkta belli bir süre pişmeye bırakılır.

7. ADIM

Sürecin sonunda kaplanmış lastikler, gerekli performans kriterlerini ve kalite standartlarını sağladıklarından emin olmak için uzmanlarımız tarafından son kontrol edilirler.

BAYİLİKLERİMİZ